BLOG ZAUFAJ POŁOŻNEJ


19

Gru 2018

0

Karmienie piersią

O karmieniu piersią i problemach z nim związanych krążą legendy. Każda z nas ma koleżankę, która ma koleżankę, która nie miała pokarmu. Dzisiaj chciałabym przedstawić Wam historię mam, które podjęły walkę o karmienie piersią i zakończyły ją sukcesem.

28

Lis 2018

0

Antykoncepcja po porodzie: sprawdź, jakie metody możesz stosować jeżeli jesteś kobietą karmiącą piersią, a jakie jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym.

Jesteś świeżo upieczoną matką i w najbliższym czasie nie planujesz kolejnej ciąży? W artykule podpowiemy Ci, jakie metody antykoncepcji stosować po porodzie, jeśli jesteś matką karmiącą, jeśli nie karmisz piersią lub też zakończyłaś laktację.

28

Lis 2018

0

Nadchodzą zmiany! Nowy standard opieki okołoporodowej 2019!

Prędzej czy później każda ciężarna intensywnie myśli o tym, jak będzie przebiegał poród oraz jakie standardy opieki ma zapewnione w szpitalu. Już od stycznia 2019 roku nadchodzą spore zmiany w tej kwestii. Zostaniesz mamą po nowym roku? Koniecznie zapoznaj się z najważniejszymi zagadnieniami!

11

Maj 2018

0

Dieta ciężarnej

W naszym społeczeństwie istnieje przeświadczenie, że to kobieta po porodzie powinna bardziej uważać na to, co je, niż ciężarna. Nic bardziej mylnego. To właśnie okres ciąży jest tym najbardziej czułym, gdzie kobieta naprawdę powinna się poważnie zastanowić nad tym, co znajduje się na jej talerzu. Wypiszmy więc najważniejsze zasady, którymi kierować się powinna przyszła mama.

16

Mar 2018

0

Kiedy trzeba leżeć

Ciąża często przedstawiana jest jako wspaniały czas. Czas radosnego oczekiwania. Wiadomo, że mogą jej towarzyszyć nudności, wymioty, wzmożona senność, ale z tym da się żyć (wiem, że część z Was się z tym nie zgodzi). A co w sytuacji kiedy trzeba leżeć?

08

Lut 2018

0

Mimo wszystko historia mlekiem płynąca...

"Jeszcze będąc w ciąży wiedziałam, jak ważne jest karmienie dziecka piersią i postanowiłam, że zrobię wszystko, żeby właśnie w taki sposób karmić swoje dzieciątko" - poznajcie historię mamy Poli!

06

Lut 2018

0

Historia karmienia piersią

Dominik jest moim drugim dzieckiem. Ma 5 miesięcy. Od urodzenia karmiony jest wyłącznie piersią. Nasza historia jest pełna przeszkód, chwil słabości i załamania. A ma swój początek dwa lata temu, kiedy to przyszedł na świat pierwszy synek... 

26

Sty 2018

0

Poród domowy - czy warto rodzić w domu?

W Polsce narodziny najczęściej odbywają się w środowisku szpitalnym i niewiele osób dopuszcza do siebie myśl, Jednak część kobiet decyduje się również na poród domowy i to o nim chciałabym dzisiaj co nieco opowiedzieć. 

19

Sty 2018

0

Zabiegi u noworodka

W szpitalu zabiegi wykonywane na dziecku ograniczane są do niezbędnego minimum; oznacza to tyle, że jeśli maluch nie manifestuje żadnych nieprawidłowości, wykonuje się jedynie te czynności, które weszły jako standard profilaktyczny. A wszystko zaczyna się już na sali porodowej...

29

Gru 2017

0

Szczepienia ochronne - tak czy nie? Mity wokół szczepień.

Temat szczepień jest bardzo rozległy i pomimo kampanii rządowych budzi wiele kontrowersji, głównie ze względu na przyswajanie wybiórczych informacji. Zapraszam do lektury drugiej części artykułu na temat szczepień ochronnych.

29

Gru 2017

0

Szczepienia ochronne – tak czy nie?

W dobie łatwego i szybkiego dostępu do informacji, wielu przyszłych oraz świeżo upieczonych rodziców zadaje sobie mnóstwo pytań i szuka na nie odpowiedzi w Internecie. Wśród nich jest również to, które będzie tematem niniejszego artykułu: szczepić czy nie szczepić?

29

Gru 2017

0

Wybór szpitala. Na co zwrócić uwagę?

Gdzie przygotowanie do porodu? Szkoła rodzenia stanowi tu ogromną pomocą, ale równie istotną rolę gra wybór szpitala, w którym chcemy rodzić. Wybierając placówkę warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy, odnosząc się do własnych potrzeb. Nie trzeba przecież rodzić w najbliższym szpitalu.

19

Gru 2017

0

Dieta kobiety karmiącej – fakty i mity

Ciąża i macierzyństwo to obszary, w których nadal pokutuje wiele mitów wynikających z kultury poprzednich czasów lub niedostatecznej znajomości tematu osób wypowiadających się na ten temat. Przez wiarę w nie cierpi wiele matek, a także ich dzieci. Wyjaśniamy, skąd wzięły się najczęściej spotykane mity dotyczące diety kobiety karmiącej piersią i dlaczego nie warto się do nich stosować.

19

Gru 2017

0

Połóg. Co dzieje się po porodzie?

Zmęczenie porodem, szczęście mieszające się ulgą, łzy i uśmiech na twarzy... Pojawia się strach i pytania:  „czy sobie poradzę?”, „czy będę dobrą mamą?”, „czy jestem w stanie podołać wyzwaniom macierzyństwa?”. Oczywiście, że tak! Przecież jesteś kobietą, masz więcej mocy niż Ci się wydaje.

19

Gru 2017

0

Położna środowiskowa – idealne wsparcie dla mamy?

Każda młoda mama chciałaby, aby ktoś odpowiednio wykwalifikowany pomógł jej to sobie wszystko uporządkować. Niestety system opieki okołoporodowej nie daje nam takiej gwarancji.

19

Gru 2017

0

Opieka po porodzie w szpitalu. Dlaczego nie możesz na nią liczyć?

Od momentu potwierdzenia ciąży, kobieta oczekuje fachowej opieki ze strony personelu medycznego. Niestety jednym z największych problemów naszych czasów jest brak personelu pielęgniarskiego. Niedobory kadrowe widać nie tylko na sali porodowej, ale również poza szpitalem, gdzie młode mamy pozostawione są same sobie. Wyjaśnijmy, dlaczego tak się dzieje.

19

Gru 2017

0

Eco, organiczne, bio? O co chodzi?

Wiele z Was zapewne niejednokrotnie podczas zakupów zastanawia się czy rzeczywiście produkty określane mianem "zdrowej żywności" warte są swojej ceny i czy dobrze je mieć u siebie w domu. Dziś weźmiemy pod lupę produkty eko, bio oraz organiczne.

19

Gru 2017

0

Martello - czyli nowości w szkole rodzenia Zaufaj Położnej

Od teraz, na zajęciach praktycznych w Szkole Rodzenia „Zaufaj Położnej” będą Wam towarzyszyć ich przepiękne kocyki dla dzieci. Trudno jest przejść obok nich obojętnie, są świetnie wykonane, w przepięknych kolorach, a na dodatek są niesamowicie miłe w dotyku. I to wcale nie ich jedyne zalety!

19

Gru 2017

0

Neurofeedback. Pobudzamy mózg do pracy!

Kochani, czy ktoś z Was słyszał kiedyś o neurofeedbacku? Jest to trening, prowadzony przez neuroterapeutę, który pozwala zwiększyć efektywność mózgu, a także między innymi odporność na sytuacje stresowe oraz wpływa w pozytywny sposób na jakość snu oraz pamięć.

19

Gru 2017

0

Kangurowanie

Kochani przyszli rodzice! Zamierzacie kangurować swoje maluchy? A może nigdy o tym nie słyszeliście? Przygotowałam dla Was kilka słów o tym, dlaczego warto pochylić się nad tym zagadnieniem.

19

Gru 2017

0

Kąpiel w wiaderku Tummy Tub

Bardzo możliwe, że nie mieliście jeszcze okazji usłyszeć o specjalnych wiaderkach Tummy Tub przeznaczonych do  kąpieli noworodków. Na czym polega ich fenomen i dlaczego można znaleźć tak wiele pozytywnych opinii na ich temat?

19

Gru 2017

0

Kiedy wybrać szkołę rodzenia?

Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety. To czas przygotowań na powitanie nowego członka rodziny. Warto zapisać się do szkoły rodzenia, aby nabyć praktycznych umiejętności. Dowiedz się, kiedy najlepiej zgłosić się na zajęcia.

19

Gru 2017

0

Jak wywołać poród?

Metody naturalne wywołania porodu opierają się głównie na stymulowaniu organizmu do wytwarzania oksytocyny. Aby móc je stosować, Twoje ciało musi być w pełni gotowe to wydania na świat maluszka, dlatego zalecane są one blisko terminu porodu, czyli ok. 40 tygodnia ciąży.

19

Gru 2017

0

Czy warto kupować inhalator dla dziecka?

Dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moim zawodowym oraz prywatnym odkryciem. Każda przyszła mama obawia się przeziębienia u swojego dziecka – a ono niestety przyjdzie zawsze. Czy warto w takiej sytuacji sięgnąć po inhalator?

19

Gru 2017

0

Łagodzenie bólu porodowego -TENS

Ból przy porodzie jest nieunikniony, jednakże jest wiele możliwości, dzięki którym walka z nim jest zdecydowanie łatwiejsza. Jednym z rozwiązań jest aparat TENS -elektrostymulator do łagodzenia bólu porodowego. Jest to metoda mało powszechna, a szkoda! Co powinnaś wiedzieć o aparacie TENS?

19

Gru 2017

0

Kosmetyki dla noworodków

Pozwól , że zaproponuję Ci eksperyment: przygotowujesz wyprawkę dla noworodka? Masz pod ręką dziecięce mydło lub szampon? Sprawdź jego skład! Nie wiesz które składniki są szkodliwe? Zapraszam na analizę składów do Srokao 🙂

19

Gru 2017

0

Co trzeba wiedzieć o połogu?

Mało się mówi o tym jak wielkie znaczenie ma urodzenie się dziecka dla naszej psychiki. Nasze ciało opiekuję się dzieckiem przez 9 miesięcy, aż tu "nagle" nikogo nie ma. Jak wygląda połóg z perspektywy matki i dziecka?

19

Sie 2016

0

Balonik Epi-no

Dla kobiet, którym tradycyjny masaż krocza nie wystarcza lub mimo systematyczności nie widzą efektów swojej pracy wymyślono alternatywę -Balonik Epi-no. Możesz go zobaczyć i sprawdzić również w szkole rodzenia Zaufaj Położnej

28

Lut 2016

0

Dlaczego lepiej wybrać prywatną szkołę rodzenia?

Czym różnią się prywatna i publiczna szkoła rodzenia? Dlaczego warto wybrać pierwszą opcję?

30

Sty 2016

0

Karmienie piersią po cięciu cesarskim

Karmienie piersią po cięciu cesarskim - o­ trudościach jakie czekają świeżo upiecz­oną mamę krążą już legendy! Na forach in­ternetowych można znaleść wiele wpisów o­ braku pokarmu w piersiach... ale czy to ­oznacza, że cięcie cesarskie=mleko modyf­ikowane dla dziecka? Oczywiście, że nie!­

27

Sty 2016

0

Pierwsze dni po porodzie

Każda przyszła mama gruntownie analizuje czekający ją poród "klatka po klatce". Ale czy któraś z Was myślała kiedyś jak będą wyglądały pierwsze chwile po porodzie? Jestem zwolenniczką uświadamiania kobiet co je czeka na każdym etapie życia -i tym razem chciałabym się z Wami podzielić swoimi obserwacjami i doświadczeniami.